Läser du Körjournalen?

Kyrkokörjournalen är en tidning för alla medlemmar i Kyrkosångsförbundet. Trevliga artiklar om sång och musik från hela landet. Information om körhelger och kurser  man kan gå och mycket mer.

Kyrkokörjournalen nr 5 2021 kommer ges ut 19 oktober och skickas  till prenumeranterna. Det går också att köpa lösnummer av tidningen genom att mejla till bestallning@sjungikyrkan.nu. En tidning kostar 30 kronor. 

En årsprenumeration av Kyrkokörjournalen (6 nr) kostar 190 kronor och beställs genom ett mejl till bestallning@sjungikyrkan.nu. Mängdrabatt ges för minst 6 prenumerationer. 

Kyrkokörjournalen startade 1990 och är Sveriges Kyrkosångsförbunds egen tidning. Den utkommer med sex nummer om året och har körsång i Svenska kyrkan som huvudfokus.

Om du vill ge bort en prenumeration på Kyrkokörjournalen kan du ladda ner ett gåvobevis här.

Prenumeration julgåva
Prenumeration gåva

Vill du läsa tidigare nummer av Kyrkokörjournalen så finns de som pdf-er i arkiv på  Arkivet Sjung i kyrkan

 

Källa Sveriges Kyrkosångsförbund, Sjungikyrkan.nu

2021-10-08
Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.